‘’Arapça Öğretmenleri! Haydi Türkiye’ye-3’’ Projesi (AHT-3)

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Arapça  Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi  ARÖMER’in Türkiye’deki Arapça öğretimine olan ihtiyacı karşılamak üzere 2 yıl önce hayata geçirdiği Arapça Öğretmenleri Haydi Türkiye’ye projesinin üçüncüsü bu yıl 9-15 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi.

Her yıl kendini daha da yenileyen ve daha kapsamlı hale gelen AHT Projesinin 3. Ayağı  kapsamında, 700’e yakın cv arasından gerekli incelemeler ve elemelerin ardından seçilen 105 Arapça hocasıyla sanal ortam üzerinde birer saatlik mülakat gerçekleştirildi.

Yapılan incelemeler ve mülakatların ardından Arapçayı yabancı dil olarak iyi öğreteceği kanısına varılan 40’a yakın nitelikli Arapça hocası 7 günlük eğitim programına katılmak ve gerçek sınıf ortamında üçer saatlik deneme dersleri vermek üzere Türkiye’ye davet edildi.

Gerçekleştirilen yedi günlük eğitimin ve daha sonradan incelenmek üzere kamerayla kayıt altına alınan deneme derslerinin ardından AHT-3 hocalarına katılım belgeleri verildi.

ARÖMER, AHT hizmetinden istifade etmek isteyen kurumlara AHT Projesinin vasıflı hocalarının özgeçmişleri, sınav mahiyetinde olan mülakat dökümleri ve üçer saatlik demo derslerinin videolarını göndererek Türkiye’de Arapça  Öğretimi kalitesini yükseltmeyi hedeflemektedir.

Ürdün Üniversitesi Rektörü Misafirimiz Olacak

Ürdn Ünv Rktrü AHT'ye geliyor

Ürdün’ün en büyük ve en eski üniversitesi olup 40 binden fazla öğrencisi bulunan Ürdün Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Ekhleif Tarawneh, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah’ın sunumunu yaptığı Arapça Öğretmenleri Haydi Türkiye’ye Projesine yoğun ilgi göstermiş olup davetimiz üzerine kendisinden AHT3’e misafir olma sözü almış bulunmaktayız.