Kurs Ücretleri

 1.  29 Mayıs ARÖMER’in kurslarında ders saat ücreti KDV dahil 90 TL’dir. Kurslarımız 8 kurdan oluşmaktadır. Kurluk sistemde bir kurda 100 saatlik eğitim verilmektedir (1 ders 50 dakika) ve bir kurun ücreti 9000TL olarak hesaplanır. 
1 KUR Toplam Ders Saati Bir Ders Saati Ücreti Toplam Ücret

Peşin Ücret (EFT)

(%5 İndirim)

100 saat 90TL 9000TL 8550TL
 •         Fiyatlara KDV dahildir.
 1.      Özel ders saat ücreti KDV dahil 600TL’dir. 
 •         Fiyatlara KDV dahildir.

– Ödemenin EFT olarak peşin yapıldığı durumlarda %5’lik bir indirim uygulanmakla birlikte taksitli ödeme imkanı da sağlanmaktadır.


ÖZEL İNDİRİM UYGULANAN KİŞİ VE KURUMLAR:

 1.      İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi öğrencilerine olağan kurslarda %50 indirim uygulanır. 
 2.      İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi mezunlarına %20 indirim uygulanır.
 3.      İstanbul 29 Mayıs Üniversitemize mensup personelimize ve birinci derece yakınlarına (Eş ve çocuklarına) olağan kurslarda %50 indirim uygulanır.
 4.      İslam Araştırma Merkezi (İSAM)’a mensup personelimize ve birinci derece yakınlarına (Eş ve çocuklarına) olağan kurslarda %50 indirim uygulanır.
 5.      T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları ve birinci derece akrabaları (eşleri ve çocukları) ile T.C. Diyanet Vakfı çalışanları ve birinci derece akrabalarına (eşleri ve çocukları) olağan kurslarda %20 indirim uygulanır.
 6.      T.C Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan bütün devlet okullarında ve özel okullarda ücretli, sözleşmeli veya kadrolu statülerde çalışan öğretmenlere kurslarda %20 indirim uygulanır.
 7.      Türkiye’de bulunan tüm devlet ve vakıf üniversitelerinde ve T.C Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan bütün devlet okullarında ve özel okullarda öğrenci statüsü olan bütün kursiyer adaylarına kurslarda %20 indirim uygulanır.
 8.     Grup oluşturup kendilerine özel sınıf açılmasını isteyenler için 100 saatlik bir kurun ücreti 90.000TL olarak belirlenir. Söz konusu özel sınıflarda aşağıdaki şartlar aranmaktadır:
 •         Bir sınıfta en çok 15 öğrenci eğitim alabilir.
 •         Sınıfın ders programı haftada en az 8 saat eğitim görecek şekilde düzenlenir.

NOT :15 kişilik bir sınıf bu şartlarda açıldığı takdirde öğrencinin kur başı ödeyeceği ücret 9000 TL yerine 6000 TL olur.

 •      Birden fazla kura aynı anda kayıt olunduğu takdirde çok cazip erken kayıt indirim oranları uygulanır.

KAYIT DONDURMA

Kursiyerin belgelendirerek kurum yönetimine bildirmesi gereken kursa ara verme veya kursu bırakma şartları aşağıda belirtilmiştir:

 1. Sağlık raporu alarak kursiyerin sağlık sebebiyle kurumdan ayrılması,
 2. Kurumun kapanması,
 3. Kursiyer veya kursiyer velisinin, kursiyerin kurumda okuyamayacak hale geldiğinin resmî kurumlarca belgelendirilmesi.

Yukarıda belirtilen mazeretlerden biri veya birkaçının gerçekleşmesi durumunda, kursiyer, söz konusu mazereti kurumun aromer29mayis@gmail.com e-posta adresine bir dilekçe ile dilekçesini destekleyen belgeleri gönderir. Kursiyerin mazereti nedeniyle yukarıdaki adrese gönderdiği e-posta tarihinden itibaren devam edemeyeceği ders saatlerine ilişkin ödeme iade edilir.

Yukarıda belirtilen durumlar (şartlar) hariç kursiyerin her ne sebeple olursa olsun kursa ara vermek veya kursu bırakmak istediği durumlarda kursiyer, kurumun e-posta adresine bu isteği ile ilgili bir dilekçe gönderir. Bu durumda kursiyer, gönderdiği bu e-posta tarihinden önceki derslerin ücreti ile kursun toplam ücretinin %10’unu ödemekle yükümlüdür.


ÖDEME ŞEKİLLERİ:

Ödemeler, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi ARÖMER kayıt bürolarında nakit veya kredi kartı ile ya da banka havalesiyle yapılabilir. Bankaya yapılan ödeme dekontlarının kayıt esnasında ARÖMER kayıt bürolarına teslim edilmesi gerekir.


BANKA HESAP NUMARAMIZ:

ALBARAKA TÜRK BANKASI – ALTUNİZADE

ALICI: İSTANBUL 29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ – İKTİSADİ İŞLETMESİ

IBAN : TR92 0020 3000 0228 5855 0000 20

AÇIKLAMA: ARÖMER ARAPÇA KURSU ÖDEMESİ


AÇIKLAMALAR

 •         Kurs başlangıç tarihinden sonra kayıt yaptıranlardan kursa kayıt yaptırdıkları tarihten önceki ders ücretleri alınmaz.
 •         Özel indirime sahip olanlar için %5’lik peşin ödeme indirimi geçerli değildir.