Arapça Öğretmenleri! Haydi Türkiye’ye (AHT-3) Projesine Cv yağıyor!

Haziran ayında üçüncüsü düzenlenecek olan AHT-3 (Arapça Öğretmenleri! Haydi Türkiye’ye) Projesi bu yıl da büyük ilgi gördü. Proje kapsamında birkaç ay içinde yüzlerce CV elimize ulaştı.

Gönderilen CV’ler ARÖMER müdürü ve proje yöneticisi Yrd. Doç. Dr. İbrahim HELALŞAH tarafından incelenmeye başladı. Özgeçmişi incelenen ve aranan nitelikleri taşıyan adayların her biriyle 15 Nisan’dan sonra “Skype” üzerinden mülakat yapılacak.

Mülakatların sonucunda seçilen adaylar Haziran ayında Türkiye’ye davet edilerek yoğun bir eğitim programına katılıp video çekimiyle icra edilecek 2’şer saat örnek ders verecekler. Bu büyük projeyi düzenleyen 29 Mayıs ARÖMER, formasyonu iyi olan hocalara Türkiye’nin muhtelif yerlerinde bulunan üniversite ve eğitim kurumlarında iş fırsatı sağlayacaktır.

Dünyanın dört bir yanından CV gönderen yüzlerce Arap asıllı Arapça öğretmenleri arasından seçilecek olan adayları istihdam ederek Arapça eğitim kalitesini artırmak isteyen üniversite ve eğitim kurumlarının, ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim HELALŞAH’ın dr.ibrahim1977@gmail.com e-mail adresine mail göndermeleri yeterlidir.