ARÖMER Artık Amerika’da da Hizmet Veriyor

aromer1

29 Mayıs ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah, İslamic Association of Collin Country (IACC) tarafından kurulan ve Amerikan SMU üniversitesi ile ortaklaşa İslami Bilimler eğitimini veren Taqwa Seminary ile Amerika’da yeni projelere imza attı. ARÖMER Müdürü Helalşah, Taqwa Seminary davetlisi olarak 15-22 Ağustos tarihleri arasında Texas eyaletine gerçekleştirdiği ziyarette Teksas’ta Arapça eğitimi veren kurumların yöneticilerine ve bu kurumlarda Arapça dersleri veren hocalara eğitim verdi.

aromer2

ARÖMER’in Arapça öğretimi metotları ile ilgili bir hafta süren eğitimin ardından kursa katılan Arapça hocalarına ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah katılım belgelerini takdim etti.

aromer3

Arapça öğretimi alanında yapılan bu işbirliğini devam ettirmek ve güçlendirmek için ARÖMER ile Taqwa Seminary arasında protokol imzalandı.

Amerikan Taqwa Seminary, önümüzdeki seneden itibaren ARÖMER’in Arapça Öğretmenleri Haydi Türkiye’ye projesinden Arapça hocaları istihdam etmek istediğini ve daha sonra Amerika’nın farklı eyaletlerinde İslami İlimler dersleri veren okullardaki Arapça eğitimine olan ihtiyacı karşılamak üzere ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah ile işbirliği sağlamak isteğini ifade ettiler.

Ayrıca Amerika ziyareti sırasında ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah Texas Eyaletinin Dallas şehrinde yaşayan Müslüman topluluğa Arapça’nın önemiyle ilgili iki farklı konuda İngilizce konferans verdi.

aromer4