ATAP (Anahtar Teslim Arapça Projesi)

İstanbul 29 Mayıs ARÖMER olarak 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesine, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında ise BAİHL yanında Rize Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Samsun Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesine kendi Arapça öğretmenlerimizden  nitelikli Arap asıllı Arapça öğretmenleri göndererek bu okullardaki Arapça eğitimini en kaliteli şekilde icra etmeyi üstlendik.

Proje kapsamında; okullarda yapılan sınavları hazırlamak, 10 haftada bir ARÖMER’in Merkezi Sınav Komisyonu (ARÖMER-MSK)’nın düzenlediği “her öğrenciyle 20 dakika” mülakatları için kendi üniversitemizin hocalarından ve Rize Üniversitesi ile On dokuz Mayıs Üniversitesi hocalarından komisyonlar oluşturmak ve Arapçayı geliştirmek için her türlü proje sunmak gibi görevlerle Arapça eğitimini “Anahtar teslim” mantığıyla isteyen kurumlara sunuyoruz. Ayrıca Arap dünyasındaki geniş çevremizle daha önce uluslararası projelerimizden edindiğimiz tecrübeden hareket ederek İHL öğrencilerine Arap dünyasında eğitim programlarını düzenliyoruz.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için sosyal sorumluluk projesi olan ATAP projemize talepler gelmeye devam ediyor.

Bu hizmetimizi almak isteyen İHL’ler ve diğer kurumların  ARÖMER müdürü ve ATAP projesi koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İbrahim HELALŞAH ile  irtibata geçmeleri gerekmektedir.

GSM: 0535 619 17 29          E-mail: dr.ibrahim1977@gmail.com

Bizi bize değil, bizden hizmet alanlara sorun..