ARÖMER, Üsküdar Üniversitesi’yle protokol anlaşması imzaladı

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Arapça Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ARÖMER) çalışma ve işbirliği alanlarını hızlı ve emin adımlarla genişletiyor. ARÖMER, Arapça öğretimi konusunda destek verdiği kurumlara bir yenisini daha ekledi.

15 Temmuz 2015 tarihinde ARÖMER, Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü ile protokol anlaşması imzaladı. ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah ile Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Elif Erhan tarafından Üsküdar Üniversitesi’nde imzalanan Protokol çerçevesinde, Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü ve Arapça öğretimi alanında kurmuş olduğu sistemle Türkiye’de en yetkin kurum olan İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Arapça Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ARÖMER) ile Enstitünün açacağı programlar çerçevesinde Arapça öğretilmesi konusunda işbirliği yapacaklar.

ARÖMER, lisansüstü programlara dahil olan katılımcı ve öğrencilerin Arapça öğrenmeleri ve özellikle metin okuma becerisi kazanmaları amacıyla Arapça kursları düzenlemeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü’ne deneyimli öğretim kadrosu ile kura dayalı özgün müfredat ve yöntemleriyle destek verecek.