AHT-4 (Arapça Öğretmenleri Haydi Türkiye’ye) Başvuruları Başladı!

[:tr]29 Mayıs ARÖMER’in Türkiye’deki Arapça öğretiminin gelişmesi ve nitelikli Arapça öğretmen ihtiyacının karşılanması için 3 yıl önce hayata geçirdiği, anadili Arapça olan ve Arapçayı yabancı dil olarak iyi öğretebilen öğretmenlere, ilahiyat fakülteleri ve imam-hatip okulları başta olmak üzere Türkiye genelindeki eğitim kurumlarında istihdam fırsatı sağlayan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Arapça Öğretmenleri Haydi Türkiye’ye (AHT-4) Projesine başvurular 10 Mart 2016 tarihi itibariyle başladı.

29 Mayıs ARÖMER’in Ağustos ayında düzenlemeyi planladığı AHT-4 projesinin sosyal medyada duyurulmasından itibaren 24 saat içinde 550 CV’li başvuru yapıldı. Duyurunun ilk gününde sayısı 550’ye ulaşan başvuruların kabulü 30 gün süresince devam edecektir.

Projeye başvuru süresinin sonlanmasının ardından yapılacak olan cv incelemeleri ve birer saatlik mülakatlar neticesinde seçilen en nitelikli 50 Arapça öğretmeni, proje eğitimlerine katılmak ve gerçek bir sınıf ortamında video çekiminin gerçekleştirileceği 3’er saatlik deneme dersleri vermek üzere Türkiye’ye davet edilecektir.

Arapça hocalarına ihtiyacı olan kurumlar ARÖMER’le irtiabata geçerek projeye katılan hocaların özgeçmişlerine, mülakat kayıtlarına ve üçer saatlik deneme derslerinin videolarına ulaşarak tercihlerini yapabilirler.

[:]