ARÖMER Bu Hafta da Samsun Atakum İHL’de Mülakat Düzenledi!

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Arapça Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ARÖMER), ATAP Projesi kapsamında Arapça eğitimini üstlendiği Samsun Atakum İHL’de 26 Aralık Cumartesi günü mülakat düzenledi.

ARÖMER Merkezi Sınav Komisyonunun oluşturduğu 4 ayrı komisyonda mülakata giren 63 öğrenci 3’er dakikalık bir Arapça sunumdan, ders kitaplarındaki alıştırmalardan, ders kitaplarındaki metinlerin seslendirip telefona kaydedilmesinden, Arapça okuma hızından, Arapça klavye kullanma hızından, Arapça kelimelerin mahreç ve telaffuzundan ve kendilerine her hafta dağıttığımız film kelimelerinin ezberinden sorumlu tutuldular. Sınavdan sonra komisyonlar ve okul yönetimi bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar.

ARÖMER’in 13 Aralık 2014’te düzenlediği mülakatlarda Samsun Atakum İHL öğrencilerinin başarı ortalaması %80.88 iken bu sene 26 Aralık’ta yapılan mülakatlarda %85.77olmuştur.

ARÖMER’in ATAP hizmetini verdiği tüm okullardaki başarı oranları, ARÖMER hocalarının birbirleriyle rekabet halinde olarak performanslarını yükseltmesi ve öğrenci profilinin değişmesiyle geçen seneye göre artış göstermiştir.