‘’Arapça Öğretmenleri! Haydi Türkiye’ye-3’’ Projesi (AHT-3)

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Arapça  Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi  ARÖMER’in Türkiye’deki Arapça öğretimine olan ihtiyacı karşılamak üzere 2 yıl önce hayata geçirdiği Arapça Öğretmenleri Haydi Türkiye’ye projesinin üçüncüsü bu yıl 9-15 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi.

Her yıl kendini daha da yenileyen ve daha kapsamlı hale gelen AHT Projesinin 3. Ayağı  kapsamında, 700’e yakın cv arasından gerekli incelemeler ve elemelerin ardından seçilen 105 Arapça hocasıyla sanal ortam üzerinde birer saatlik mülakat gerçekleştirildi.

Yapılan incelemeler ve mülakatların ardından Arapçayı yabancı dil olarak iyi öğreteceği kanısına varılan 40’a yakın nitelikli Arapça hocası 7 günlük eğitim programına katılmak ve gerçek sınıf ortamında üçer saatlik deneme dersleri vermek üzere Türkiye’ye davet edildi.

Gerçekleştirilen yedi günlük eğitimin ve daha sonradan incelenmek üzere kamerayla kayıt altına alınan deneme derslerinin ardından AHT-3 hocalarına katılım belgeleri verildi.

ARÖMER, AHT hizmetinden istifade etmek isteyen kurumlara AHT Projesinin vasıflı hocalarının özgeçmişleri, sınav mahiyetinde olan mülakat dökümleri ve üçer saatlik demo derslerinin videolarını göndererek Türkiye’de Arapça  Öğretimi kalitesini yükseltmeyi hedeflemektedir.

40 Uzman Arap Asıllı Hocadan 50 TL’ye 20 Saatlik Arapça Eğitimi!

AROMER Afis

29 Mayıs ARÖMER’in iki yıl önce başlattığı, 15 farklı üniversiteye Arap asıllı Arapça hocasını sağlayan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ‘’Arapça Öğretmenleri! Haydi Türkiye’ye’’ (AHT3) projesi kapsamında yüzlerce CV arasından seçilmiş Arap asıllı hocalardan Arapça eğitimi alma imkanını sizlere sunuyoruz.

Eğitim, Arap dünyasından gönderilen CV’ler arasından seçilmiş ve özel olarak Türkiye’ye davet edilmiş 40 Arapça öğretmeni tarafından verilecek ve öğrenciler toplamda 20 saatlik bir Arapça eğitimini 50 TL’ye alacak. Eğitimler başlamadan önce öğrenciler ‘’Seviye Belirleme Sınavı’’ SBS’ye tabi tutulacaklar ve sınavdan aldıkları puana göre üç ayrı seviyede açılacak olan sınıflardan birinde eğitim görecekler.

9-15 Haziran tarihleri arasında belirli bir müfredata göre uygulanacak olan 7 günlük eğitim, saat 16:00 ila 19:00 saatleri arasında 29 Mayıs Üniversitesi’nin Üsküdar’daki Arapça Öğretim Merkezinde yapılacak.

Kontenjanla sınırlı olan bu eğitimden faydalanmak isteyenlerin ad-soyad, doğum tarihi ve tel.nosunu aşağıdaki adrese e-mail göndererek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

aromer29mayis@gmail.com

Not: Eğitim ücreti 50TL olup programa katılan öğrencilerden depozito olarak 50TL daha alınacaktır. Devamsızlığı %30’un altında olan öğrencilere program sonunda 50 TL geri iade edilecektir.

Arapça Öğretmenleri! Haydi Türkiye’ye (AHT-3) Projesine Cv yağıyor!

Haziran ayında üçüncüsü düzenlenecek olan AHT-3 (Arapça Öğretmenleri! Haydi Türkiye’ye) Projesi bu yıl da büyük ilgi gördü. Proje kapsamında birkaç ay içinde yüzlerce CV elimize ulaştı.

Gönderilen CV’ler ARÖMER müdürü ve proje yöneticisi Yrd. Doç. Dr. İbrahim HELALŞAH tarafından incelenmeye başladı. Özgeçmişi incelenen ve aranan nitelikleri taşıyan adayların her biriyle 15 Nisan’dan sonra “Skype” üzerinden mülakat yapılacak.

Mülakatların sonucunda seçilen adaylar Haziran ayında Türkiye’ye davet edilerek yoğun bir eğitim programına katılıp video çekimiyle icra edilecek 2’şer saat örnek ders verecekler. Bu büyük projeyi düzenleyen 29 Mayıs ARÖMER, formasyonu iyi olan hocalara Türkiye’nin muhtelif yerlerinde bulunan üniversite ve eğitim kurumlarında iş fırsatı sağlayacaktır.

Dünyanın dört bir yanından CV gönderen yüzlerce Arap asıllı Arapça öğretmenleri arasından seçilecek olan adayları istihdam ederek Arapça eğitim kalitesini artırmak isteyen üniversite ve eğitim kurumlarının, ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim HELALŞAH’ın dr.ibrahim1977@gmail.com e-mail adresine mail göndermeleri yeterlidir.

ARÖMER’den Trakya Üniversitesi’ne ziyaret

ARÖMER, AHT projesinin ürünü olarak 2 sene önce 4 Arapça öğretmeni temin ettiği Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
3 Nisan Cuma günü söz konusu fakülteyi ziyaret eden 29 Mayıs ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim HELALŞAH,  Fakülte Dekan Yardımcısı ile Arapça öğretmenlerine de bir sunum yaptı. Sunumda ARÖMER kur sistemi, değerlendirme kriterleri, ARÖMER TOHİ indeksi ve çok amaçlı mülakat düzeni gibi önemli konulara değinildi.