ARÖMER Artık Amerika’da da Hizmet Veriyor

aromer1

29 Mayıs ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah, İslamic Association of Collin Country (IACC) tarafından kurulan ve Amerikan SMU üniversitesi ile ortaklaşa İslami Bilimler eğitimini veren Taqwa Seminary ile Amerika’da yeni projelere imza attı. ARÖMER Müdürü Helalşah, Taqwa Seminary davetlisi olarak 15-22 Ağustos tarihleri arasında Texas eyaletine gerçekleştirdiği ziyarette Teksas’ta Arapça eğitimi veren kurumların yöneticilerine ve bu kurumlarda Arapça dersleri veren hocalara eğitim verdi.

aromer2

ARÖMER’in Arapça öğretimi metotları ile ilgili bir hafta süren eğitimin ardından kursa katılan Arapça hocalarına ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah katılım belgelerini takdim etti.

aromer3

Arapça öğretimi alanında yapılan bu işbirliğini devam ettirmek ve güçlendirmek için ARÖMER ile Taqwa Seminary arasında protokol imzalandı.

Amerikan Taqwa Seminary, önümüzdeki seneden itibaren ARÖMER’in Arapça Öğretmenleri Haydi Türkiye’ye projesinden Arapça hocaları istihdam etmek istediğini ve daha sonra Amerika’nın farklı eyaletlerinde İslami İlimler dersleri veren okullardaki Arapça eğitimine olan ihtiyacı karşılamak üzere ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah ile işbirliği sağlamak isteğini ifade ettiler.

Ayrıca Amerika ziyareti sırasında ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah Texas Eyaletinin Dallas şehrinde yaşayan Müslüman topluluğa Arapça’nın önemiyle ilgili iki farklı konuda İngilizce konferans verdi.

aromer4

Ürdün Üniversitesi Rektörü Misafirimiz Olacak

Ürdn Ünv Rktrü AHT'ye geliyor

Ürdün’ün en büyük ve en eski üniversitesi olup 40 binden fazla öğrencisi bulunan Ürdün Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Ekhleif Tarawneh, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah’ın sunumunu yaptığı Arapça Öğretmenleri Haydi Türkiye’ye Projesine yoğun ilgi göstermiş olup davetimiz üzerine kendisinden AHT3’e misafir olma sözü almış bulunmaktayız.

Ürdün Üniversitesi’yle Yapılan Anlaşma

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Arapça Hazırlık Birimi öğrencilerini Temmuz ayında Ürdün’e gönderiyor. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Sinanoğlu ile ARÖMER Müdürü ve Arapça Hazırlık Birimi Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah Ürdün Üniversitesiyle yeni bir anlaşma imzaladılar. Bu anlaşma geçmiş yıllarda yapılan anlaşma ve uygulanan programlardan edinilen tecrübeler eşliğinde geliştirildi.

Ürdün Ünv Anlşma imzlnmsi

Ürdün Üniv anlaşma güncellenmesi

Ürdün Öğretmen Sendikası Ziyareti

100 bini aşkın Ürdünlü öğretmenin üye olduğu, Ürdün Öğretmen Sendikası’na Türkiye’ye nitelikli Arapça öğretmenleri kazandırma amacıyla düzenlenen Arapça Öğretmenleri Haydi Türkiye’ye Projesi’nin 3. ayağı; AHT3 hazırlıkları kapsamında, ARÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah tarafından gerçekleştirilen ziyarette, Ürdün’ün en nitelikli öğretmenleriyle buluşması için ön protokol anlaşması yapıldı.

Ürdün Öğrtmn Sndkası toplantısı

ARÖMER'den Ürdn Öğrtmn Sndksna hediye